Kombinovaný závod družstev, Brno, 8.2.2014

08.02.2014 20:13

Kombinovaný záchranářský závod Psí školy Cituška, Brno

V sobotu 8. února se zúčastnila Marcela Coufalíková kombinovaného záchranářského závodu družstev Psí škoyl Cituška v Brně a tady jsou její dojmy:

Včerejší závod družstev byl pro mne další skvělou zkušeností! Pořadatelky Soňa Šabacká a Regina Samlíková to na nás moc pěkně nachystaly. Soutěžilo 10 dvoučlenných týmů, jeden z týmu hledal dva figuranty v sutinách a druhý rovněž dva figuranty v plochách. Poslední disciplína byla pro soutěžící překvapením. Šlo o poskytnutí první pomoci, samosebou co nejlépe. Takže body týmy sbírali na dvou speciálech i za první pomoc. Náš tým Hujerek z Hané jsem tvořila já s Berrym a Hanka Černochová s Angie. Já v ploše, Hanka v sutině a na první pomoci společně bez psů.

Berruš měl prvního figuranta vcelku rychle. Pak ale další hledání trvalo už dost dlouho, jelikož jsem od prvního nalezeného figuranta vyslala Berryho na další hledání ne úplně šťastně do směru po větru a s jeho akčním rádiusem si skvěle poběhal... Navíc jsem se pak dozvěděla, že jsme nevykryli zadní levý roh. Hledalo se ve vysoké trávě se šípky a keři a když se mnou šlo pár lidiček spolu se Soňou a tráva šustila, k tomu hovor, z uší jsem měla óóóbr radary, abych vůbec slyšela rolničky a měla tak přehled, kde Berry je. No a jak tak popocházím zhruba uprostřed plochy a stražím uši, kde Berry je, kouknu a co nevidím! Dva metry ode mne ležel druhý figurant. Tak jsem Berrouška přivolala a vyslala do směru a sláva! Měli jsme oba figuranty! Berry u druhého figuranta moc pěkně neštěkal. Bylo to výrazně slabší, než obvykle. Figurant říkal, že navíc Berruš jednou kolem něho už proletěl. Takže jsme měli ve výsledku ztráty za ne úplně zvládnuté hledání, za nedodržení taktiky, nevykrytí zadního rohu plochy, za slabé druhé označení figuranta a neměla jsem rukavice. I tak na nás byla Sonička moc hodná a dostali jsme 190 bodů ze 200. Po skončení všech ploch si nás Soňa sezvala a shrnula, co se dařilo, co se nedařilo a proč. Dala nám rady, jak to udělat, aby to příště bylo ještě lepší. Já se budu muset zaměřit víc na orientaci v ploše, na nastavení taktiky a na to, aby Berry líp používal nos. Taky vidím, že takové zkouškové či závodní nastavení si musíme taky začít zkoušet a pokud možno s někým opravdu zkušeným po boku, abychom pak mohli rozebrat, co bylo dobře a co by bylo lepší udělat jinak. Hanka s Angie dostala na sutině 188 bodů (doufám, že si to pamatuju dobře) a bodové ztráty dostala jen Hanka, Angie byla perfektní. Při první pomoci jsme řešili nedýchající osobu s otevřenou zlomeninou holenní kosti. Byla to moc fajn zkušenost, řešila jsem něco takového poprvé v životě. A zjistila jsem, že jsem zapomněla údaj, jakou frekvencí děláme nepřímou srdeční masáž. Takže 100-120!!!! Shrnutí na konec: je to skvělá zkušenost! Můžu si udělát představu, kde máme mezery a na čem máme zapracovat. Obrovský dík Soničce, že nám umožnila se takové akce zúčastnit! A výsledná bramborová medaile! Je to jasné.... máme co zlepšovat :-DDD