Zimní závod Přerov, 8.3.2014

08.03.2014 19:25

V sobotu 8. března, na den MDŽ  :-), se dvě členky Kynologického klubu Tovačov, Marcela Coufalíková a Marcela Smolová, zúčastnily Zimního závodu v KK Přerov. Soutěžily v kategorii ZZO bez speciálních cviků. Marcela Coufalíková nastoupila s oběma svými borderkoliemi, Bartem a Berrym a Marcela Smolová soutěžila s borderkolií Koffee. Rozhodčí byla paní Monika Prokopová.

Konkurence byla tentokrát opravdu veliká. Jen v kategorii ZZO bylo 15 soutěžících. Soutěžila například naprosto skvělá Lucka Pavlištíková a borderkou Sherry, které jsme mohli vidět na předešlých závodech v Uničově, Silvie Švagerová, místní velmi úspěšná kynoložka, Monika Štěpánová s Hackim, známí hujeři  :-) ...

Losovalo se pořadí a tak Marcela Coufalíková si vylosovala číslo 4 pro Berryho, číslo 11 pro Barta a Marcela Smolová měla s Koffee číslo 6.

Berry cvičil pěkně, jen při chůzi se vyskytly chybičky a u dlouhodobého odložení si lehl až na druhý povel, takže 2 bodíky šly dolů. Výsledné body: 58 bodů z 60. Pěkný výkon!

Koffee cvičila taky moc pěkně. Měla jen pár drobných chybiček a vysloužila si krásných .... bodů.

Bart nastoupil jako jedenáctý. Hned první cvik Volno neklapl úpně na jedničku. Bart se nevzdálil hned jak třeba Koffee nebo Berry a to byl první bodík dolů. Při chůzi chodil pěkně, jen se s paničkou jednou trochu zamotali při obratu a to byl druhý bodík dolů. Poslední bod dolů dostal Bart za křivé předsednutí při aportu. Výsledek: 57 bodů.

Jednoznačně nejlepší byla Lucka Pavlištíková s Sherry. Získaly zaslouženě nejvyšší počet bodů - plných 60 bodů a staly se tak jasnými vítězkami kategorie. Druhý nejvyšší počet 58 bodů měl Berry a Hacki. A jelikož měli oba kluci i stejné body na aportu, rozhodčí rozhodla, že rozhodne další aport. Hacki měl aport pěkný, i když ne úplně nejlepší, ale Berry ho měl naprosto příšerný, jelikož se po cestě k čince začichal a řešil vůni háravek a na celý aport málem úplně zapomněl. Bylo z toho jasné, že Hacki s Monikou Štěpánovu obsadili druhou příčku, Berry tedy třetí. Bart se umístil na čtvtém místě a Kofča na ....

Gratulujeme ke krásným výsledkům!!!

fotky Berry a videa Bart a Berry

video Bart

video Berry